تاریخچه ثبت دیباچه

بسمه تعالی

آشنائی با ثبت دیباچه :

نام تجاری « ثبت دیباچه » برند ثبت شده برای پاره ای از فعالیت های حقوقی « مؤسسه حقوقی دیباچه عدالت گستر مهر » است، این موسسه در سال 1395 تأسیس و ثبت گردید، موسسه حقوقی دیباچه عدالت گستر مهر ترکیبی از دو مؤسسه حقوقی سپهر عدالت گستر ایرانیان و دیده بان است، هر دو مؤسسه فعالیت آنها که به دهه 1380 باز می گردد، عمدتاً در حوزه حقوقی محض فعالیت و مؤسسین دیوان آنها از حقوقدانان، مدرسین دانشگاه و وکلای دادگستری هستند.

در سال 1395 و در پی بازتعریف وظائف حرفه ای مؤسسات مذکور، مقرر گردید با حفظ استقلال مؤسسه حقوقی سپهر عدالت گستر ایرانیان « سعا » و ضمن بهره گیری از تجارب و دانش حقوقی و حرفه ای قریب به یک دهه این مؤسسه، مؤسسه جدیدی با شرح فعالیت متنوع و متکثر ثبت گردد و در این راستا مؤسسه حقوقی « دیباچه عدالت گستر مهر » بنیان نهاده شد. این مؤسسه برخلاف بسیاری از همکاران صرفاً بر حوزه خاصی متمرکز نگردید، بلکه فرایند اجرائی مؤسسه در قالب دو دپارتمان تعریف گردید.
1- دپارتمان ثبت شرکت ها که با نام تجاری « ثبت دیباچه » فعالیت می نماید.
2- دپارتمان مشاوره حقوقی و داوری
که این دپارتمان توسط وکلای برجسته دادگستری که سابقه طولانی در امر وکالت ، مشاوره حقوقی و تخصصی دارند فعالیت و در  حوزه داوری با بهره گیری از داوران مجرب در حوزه های مختلف حقوقی و بازرگانی خدمات خود را ارائه می نماید که در وب سایت رسمی مؤسسه، رزومه و سوابق برخی از داوران تعریف و آورده شده است.
در سامانه تخصصی « ثبت دیباچه » و از طریق مشاوره تخصصی حقوقی و ثبتی در زمینه ثبت و تغییرات شرکت ها و ثبت نام و علائم تجاری و طرح های صنعتی و ثبت اختراعات به اشخاص حقیقی و حقوقی و سائر فعالیت های مرتبط فعالیت خویش را پی گرفته است.

 


این مؤسسه با بهره گیری از استانداردها و تجارب حاصل از کار حقوقی مؤسسین و پشتوانه تیم فنی، متشکل از حقوقدانان و متخصصینی با تجربه و کارشناسان و وکلای مجرب دادگستری و رعایت قانون و ضابطه محوری و نیز رعایت استانداردهای مهم داخلی و بین المللی را الگویی مدرن در نیل به اهداف خود می داند. که در این مقال و به طور اجمال با امور ذیل آشنائی خواهید یافت.
• مشخصات ثبتی مؤسسه ( مؤسسین و مدیران )
• زمینه های فعالیت
• بخشی از عملکرد مرتبط
• حدود جغرافیایی فعالیت
• استراتژی
• اهداف
• گواهینامه ها و مدارج
• نحوه ارتباط با مؤسسه

 

1- مشخصات ثبتی مؤسسه :

تاریخ تأسیس این مؤسسه 24/11/1395 و تاریخ تأسیس مؤسسات بنیان گذار و مؤثر در تأسیس سال 1387 می باشد که مؤسسات و مؤسسین آنها با تجربه ی حدود یک دهه مبادرت به تأسیس این مؤسسه نموده اند.

اعضاء و مدیران

سیدرضا میراحمدی - رئیس هیأت مدیره و وکیل پایه یک دادگستری  ( مؤسس ) 

مؤسس این مؤسسه دارای مدرک کارشناسی حقوق ، کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه تهران و تحصیلات در مقطع دکتری حقوق بین الملل که در شرف فارغ التحصیلی قرار دارند و نیز اخذ گواهینامه های معتبر داخلی و بین المللی و اعطاء نشانهای مرتبط، تحصیل در حوزه حقوق و قراردادهای بین المللی نفت ، گاز و انرژی     ( دانشگاه تهران ) و نیز طی دوره های مرتبط با بازرگانی خارجی و اخذ گواهینامه های معتبر از مؤسسات آموزش عالی، پاره ای از سوابق علمی و آموزشی مؤسس این مؤسسه می باشد. همچنین این مؤسس سابقه 15 سال تحصیلات حوزوی را در پیشینه خود داشته و از وی تاکنون مقالات حقوقی متعددی به زیور طبع آراسته گردیده و پاره ای از تألیفات ایشان نیز در دست انتشار قرار دارد. در کارنامه این حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری مداخله و دفاع در پرونده های مهم و برجسته کشوری، پرونده های پر موکل ( 350 موکل )، پرونده های ملی و نیز مشاوره به هیأت عامل بانک ها دیده می شود.

مسیح امیری عضو هیأت مدیره و مدیر عامل – وکیل پایه یک دادگستری ،

تحصیلات ایشان کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است که ایشان نیز در طی این ایام همراه با مؤسس این مؤسسه و نیز به طور مستقل دارای سوابق مهمی در حرفه ی وکالت، خدمات حقوقی، مشاوره و پیگیری امور ثبتی را دارا می باشند( ایندو و  اعضای هیأت مدیره این مؤسسه همگی از حقوقدانان با مدارج عالیه تحصیلی و مشاغل حقوقی هستند )
و بخش های دیگر کارکنان موسسه اعم از وکلاء همکار و یا کارمندان اداری و مشاورین ثبتی از عناصر با تجربه و با سابقه به شمار می آیند.

 

2- زمینه و محورهای فعالیت :

1/2- زمینه فعالیت :  ارائه کلیه خدمات حقوقی، تنظیم قراردادهای تجاری، ثبت نام و علائم تجاری، ثبت شرکت، ثبت کنسرسیوم، ثبت جوینت ونچر ، ثبت طرح های صنعتی، ثبت اختراع ، حمایت و طرح دعوی علیه اشخاص که از برندهای ثبت شده استفاده سوء یا من غیر حق می نمایند. ابطال، تعقیب و بی اعتباری گواهینامه علائم تجاری که به نحو متقلبانه یا از طریق تزویر و خدعه به ثبت رسیده اند، ثبت و اعمال تغییرات شرکتها در خصوص افزایش سرمایه، تغییر و تعیین اعضای هیأت مدیره و سایر تغییرات و تصمیمات.
2/2- کلیه خدمات حقوقی از طریق وکلای دادگستری
3/2- مشاوره های حقوقی، بازرگانی، پولی و بانکی، بازار سرمایه، بیمه که مشروح عناوین آن در دپارتمان داوری مؤسسه و وب سایت : www.dibachemehr.com آمده است.

 

3- بخشی از عملکرد و مشتریان :

پاره ای از عملکرد بارز مؤسسین
شرکت متین پارس شفق  ثبت  تأسیس- تصویب اساسنامه- انتخاب مدیران- تعیین سمت مدیران و حق امضاء – افزایش سرمایه – تغییرات
مؤسسه فرهنگی سید الساجدین امام سجاد ( ع )  ثبت  تأسیس
مؤسسه حقوقی سپهر عدالت گستر ایرانیان  تغییرات
شرکت متین پارس مایا  تأسیس - تغییرات
شرکت کشت و صنعت متین پارس رویش  ثبت  تأسیس – تغییرات – شعب
شرکت داروئی متین پارس حیان نو  ثبت  تأسیس

 

4- حدود جغرافیایی خدمات :

در تهران و کلیه شهرستان ها و نیز تمام مناطق آزاد ایران مشتمل بر قشم ،کیش، انزلی، اروند، ارس، چابهار و ....

 

5- اصول اخلاقی :

کلیه کارکنان این مؤسسه تمام تلاش خود را در جهت پایبندی و رعایت اصول و موازین اخلاق حرفه ای بکار بسته و نیز کلیه شئونات اخلاق فردی و اجتماعی را در چارچوب مطاع دانستن اخلاق حرفه ای و مشتری محوری مرعا می دانند.

 

6- توجه به نیاز و ضرورتهای مخاطبین، مراجعین و جامعه :

این مؤسسه از طریق نظر سنجی، بازتاب خدمات خود را رصد خواهد نمود و بر همان اساس با کارمندان ساعی یا غیر مؤثر برخورد مناسب و حسب آن دور نمای فعالیت را ترسیم خواهد نمود.

 

7- استراتژی شرکت :

محیطی آرام و مطمئن برای حضور مشتری فراهم آوردیم تا پس از انعقاد قرارداد و تکمیل مدارک از سوی آنان جهت به سرانجام رساندن پرونده نیازی به حضور مستمر آنها نباشد، هزینه خدماتمان را همچنان استاندارد و منصفانه نگه خواهیم داشت و تمرکز بر این خواهیم داشت که آگاهی و هماهنگی مشتریان از پرونده های سپرده شده همچنان با پیشرفت تکنولوژی به روزتر شود و پذیرایی از مشتریان خاص فعال تر گردد .

 

8- اهداف :

1- پیشی گرفتن در رعایت نظامات حرفه ای 2- ممتاز و برجستگی در قانون مداری و ضابطه محوری 3- مشتری محوری 4- توسعه شعب مؤسسه در کلان شهر ها 5- بکارگیری نرم افزارهای نوین 6- جذب وکلا  7- کارشناسان متخصص ، کارشناسان رسمی جوان و مسلط به زبان های خارجی ( بین المللی ) برای ارتقاء فعالیت 8- سریعتر شدن روند اجرای پرونده ها تا رسیدن به نتیجه نهایی با استفاده از دانش و تکنولوژی روز و مدرن

 

9- گواهینامه ها و مجوزات :

• پروانه وکالت وکلای مؤسس و مرتبط
• گواهینامه اخذ مالیات بر ارزش افزوده
• تأیید اساسنامه، صلاحیت و حوزه فعالیت و ممهور گردیدن اساسنامه مؤسسه سپهر عدالت گستر ایرانیان ( مؤسسه مؤثر در تأسیس ) از سوی کانون وکلای مرکز.

 

10- ارتباط با مؤسسه و تعامل با مخاطبین و مشتریان :

این مؤسسه در راستای ارتقای اخلاق حرفه ای، تعالی سازمانی، تعصب دلسوزانه کارکنان، نیل به اهداف عالیه خود را تعقیب و در این راستا تمام مخاطبین و مشتریان می توانند نظرات و آراء خود را از طریق ذیل به مدیران مؤسسه اعلام دارند.


شماره تماس : 86085686 – 86085826 – 02186085815  همراه : 5 الی 09129571470
وب سایت : www.sabtedibache.com
ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
نشانی : تهران ، جردن ، پایین تر از میرداماد ، نبش سپیدار ، ساختمان مهرگان ، پلاک 59 ، واحد 12